Deweloper Costa z Sopotu

Rumia jest jednym z najlepszych ośrodków w Europie Wschodniej, a tanie loty do Gdańska i transfery do ośrodka sprawiają, że kupno domu wakacyjnego może być dobrą inwestycją. Jednym z głównych problemów w Rumi jest to, że w okresie około 2007 r. wybudowano wiele hoteli i budynków mieszkalnych, znacznie więcej niż potrzeba. To sprawiło, że rynek nieruchomości w Rumi stał się interesujący, ponieważ można teraz kupić od dewelopera mieszkanie dwupokojowe już za 150 000 złotych. Ale warto pamiętać o ważnych rzeczach, szukając idealnego miejsca na wakacje.

Lokalizacja i infrastruktura.
Pierwszą rzeczą do przemyślenia jest lokalizacja. Możesz znaleźć mieszkanie na sprzedaż, które wybudował deweloper Costa w prawie każdym budynku mieszkalnym w ośrodku. Najlepsze są najbliżej gondoli, ale są też najdroższe. Cena za studio w tym samym budynku, co nasza wypożyczalnia (150 m od gondoli), wynosi około 300 000 złotych za 40 m², natomiast po przeciwnej stronie miasta znajduje się dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 50 m², za około połowę. Minusem jest to, że będziesz musiał iść 30-40 minut, aby dostać się do gondoli, ponieważ nie ma transportu publicznego w Rumi. Jeśli mieszkasz w Trójmieście i jedziesz samochodem do Rumi, to nie jest taki problem. Szukając mieszkania, powinieneś także zapytać o infrastrukturę budynku i zanotować okolicę.

Czy budynek jest podłączony do centralnej kanalizacji, czy wokół budynku znajdują się ulice i parkingi, czy powódź w piwnicy i tak dalej – na te pytania będzie musiał udzielić Ci odpowiedzi deweloper budujący mieszkania. Jednym z głównych problemów budynków w południowej części miasta (najbliżej gondoli) jest całkowity brak asfaltowych dróg w niektórych nowych dzielnicach. To nie jest problem, dopóki nie zacznie padać śnieg lub deszcz, wtedy możesz modlić się o oczyszczenie dróg, ale niewiele więcej można zrobić. Problem stanowi także deszcz, ponieważ drogi gruntowe łączące nowy budynek stają się błotem. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie piwnicy budynku i spróbowanie zapachu, jeśli jest jakaś pleśń – deweloper powinien oprowadzić Cię po wszystkich pomieszczeniach użyteczności wspólnej z której będziesz korzystać. Jest to często oznaka złej izolacji wodnej lub, jeśli piwnica została zalana w przeszłości. Parking, jeśli przyjeżdżasz samochodem, może być także kłopotliwy w niektórych budynkach. Wielu inwestorów, w tym deweloper z Sopotu, zdecydowało się rozwiązać ten problem, budując podziemne parkingi, często nigdy nie wykończone i używane. Ale jest wiele ładnych kompleksów do wyboru, które są dobrą ceną w momencie pisania tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + two =