Szkło laminowane

W przemyśle szklanym szkło laminowane jest bardzo wysoko cenione. Jest to niezwykle ważny rodzaj szkła, który ze względu na swoje właściwości i zalety znajduje wiele zastosowań. W dziedzinie architektury i motoryzacji szkło laminowane stosuje się niemal wszędzie: okna, drzwi, fasady, blaty, łazienki, sale konferencyjne, ścianki działowe, kabiny, szyby samochodowe i tym podobne.
W przemyśle szklanym szkło laminowane jest bardzo wysoko cenione. Jest to niezwykle ważny rodzaj szkła, który ze względu na swoje właściwości i zalety znajduje wiele zastosowań. W architekturze i samochodach szkło laminowane stosuje się niemal wszędzie: okna, drzwi, fasady, blaty, łazienki, sale konferencyjne, ścianki działowe, kabiny, szyby samochodowe itp. Szyba samochodu W przypadku niewtajemniczonego laminowane szkło jest wytwarzane przez umieszczenie plastikowej międzywarstwy, zwykle poliwinylobutyralu (PVB), między dwiema lub więcej szybami. Ta warstwa działa jak klej i strefa buforowa, która zapewnia szkłu wiele bardzo korzystnych właściwości, takich jak odporność na uderzenia, izolacja akustyczna, kontrola temperatury itp. Jedną bardzo ważną właściwością szkła laminowanego jest to, że jeśli w ogóle pęka, to robi nie rozbija się jak zwykłe szkło lub szkło hartowane. Tafle szkła pękają, ale nie rozdzielają się, ponieważ pozostają przyklejone do plastikowej warstwy pośredniej. W zależności od ich zastosowania i funkcjonalności na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów szkła laminowanego.
Oto jedno z nich:
Szkło laminowane do eliminacji hałasu stosuje się coraz częściej. Coraz bardziej istotna staje się harmonijna i spokojna atmosfera każdego budynku, czy to w domu, czy w biurze. Oznacza to, że należy wyeliminować wszelki niepożądany hałas zewnętrzny i zakłócenia, które mogą mieć wpływ na ludzi w środku. W takim scenariuszu odmiany szkła laminowanego, które zostały zbudowane specjalnie w celu eliminacji hałasu zewnętrznego, powinny zostać włączone do architektury budynku. Ten rodzaj szkła ma warstwę pośrednią z PVB, która tłumi dźwięk nawet o 90%, i jest idealny nie tylko na zewnątrz budynku, ale także do ścianek działowych, kabin i sal konferencyjnych w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =