Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa kończy związek, który zdaniem co najmniej jednej ze stron nigdy nie powinien mieć miejsca. Jeśli małżeństwo miało miejsce pomimo nieznanych faktów, takich jak tajne dziecko, a nawet tajna choroba, może to być małżeństwo, które można unieważnić. Unieważnienie małżeństwa może również zakończyć małżeństwo, jeżeli małżeństwo było niezgodne z prawem, co czyni je nieważnym. Może się to zdarzyć, jeśli takie kwestie jak bigamia lub kazirodztwo spowodowały, że małżeństwo było nielegalne. Istnieje wiele podstaw prawnych do uzyskania unieważnienia, w tym:
– Jedno lub oboje małżonkowie zostali zmuszeni lub oszukani w związku małżeńskim.
– Jedno lub oboje małżonkowie nie byli w stanie podjąć decyzji o zawarciu małżeństwa z powodu niepełnosprawności umysłowej, narkotyków lub alkoholu.
– W chwili zawarcia małżeństwa jedno lub oboje małżonkowie byli już małżeństwem.
– Jeden lub oboje małżonkowie nie byli w wieku uprawniającym do zawarcia małżeństwa.
– Małżeństwo było kazirodcze.
– W chwili zawarcia małżeństwa jedno lub oboje małżonkowie są bezsilni (nie mogą funkcjonować seksualnie).
– Jeden z obojga małżonków kłamał, ukrywał lub wprowadzał w błąd coś takiego, jak niechęć do posiadania dzieci, już posiadające dzieci, problemy prawne lub problemy przestępcze.
Po rozwodzie lub unieważnieniu małżeństwa: eksperci prawni wyjaśniają, że wśród różnic między dwoma rodzajami rozwiązania małżeństwa nigdy nie uważa się, że małżeństwo nastąpiło zgodnie z prawem po unieważnieniu.
Czym różni się unieważnienie małżeństwa od rozwodu? „Unieważnienie ślubu kościelnego zasadniczo cofa czas, aby akt małżeństwa nigdy nie miał miejsca”. Czy to małżeństwo może zostać unieważnione? „Główną zaletą unieważnienia jest to, że prawo traktuje małżeństwo tak, jakby nigdy nie istniało. To koniec, i nie ma już żadnych problemów do rozwiązania. Z drugiej strony rozwód może oznaczać zaangażowanie w związek z byłym małżonkiem przez wiele lat w kwestiach takich jak wsparcie, podział majątku i wychowywanie dzieci. Unieważnienie nie jest dla wszystkich. Tylko niewielki procent osób pozostających w związku małżeńskim może się do tego zakwalifikować ”- wyjaśnia adwokat z kanonista.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + sixteen =