Wykonaj ocieplenie poddasza z firmą MDK

Czujesz zimny przeciąg w tym ciemnym korytarzu na górze – więc do kogo zadzwonisz? Zanim skontaktujesz się z badaczami zjawisk paranormalnych, sprawdź swój rachunek za energię. Jeśli jest na wysokim poziomie, rozwiązanie może być znacznie prostsze niż seans: podniesienie izolacji na poddaszu jest jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie efektywności energetycznej twojego domu.
Zanim jednak wybierzesz izolację i sen z powiem zdejmie Ci ocieplenie poddasza, musisz zrozumieć jej odporność na przepływ ciepła lub wartość R. Im wyższa wartość R, tym bardziej skuteczna będzie izolacja w utrzymaniu domu w cieple zimą i chłodzie latem. Jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej, możesz znaleźć zalecaną wartość R dla domów w Twojej okolicy na stronie internetowej Stowarzyszenia Producentów Izolacji w Polsce. Należy pamiętać, że wpływ wartości R jest kumulatywny. Na przykład, jeśli twoje poddasze ma izolację R-19 i dodana zostanie kolejna warstwa izolacji R-19, izolacja będzie miała wartość R-38 i ocieplenie poddasza będzie znacznie lepsze.
Luźna izolacja, znana również jako wdmuchiwana izolacja, wykonana jest z małych grudek materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak włókno szklane, celuloza lub wełna mineralna (która jest wykonana z naturalnych resztek mineralnych lub metalowych). Zwykle instalują go specjaliści, którzy używają specjalnego sprzętu do natryskiwania go na podłogę na poddaszu i we wnękach ścian poddasza. Jednak luźna izolacja, zwłaszcza ta składająca się z celulozy, może stracić do 20 procent swojej wartości R, gdy osiada i zwęża się w miarę upływu czasu, dlatego dobrym pomysłem jest zainstalowanie dodatkowego elementu, aby zrównoważyć straty. Izolacja koc, zwana również izolacją koców, zwykle składa się z włókna szklanego, chociaż niektóre są wykonane z wełny mineralnej, włókien z tworzywa sztucznego lub włókien naturalnych (jak bawełna) które zapewnią ocieplenie poddasza na dłuższy czas.
Izolacja rolkowa występuje w różnych szerokościach, a jej długość można przyciąć, aby dopasować podczas montażu. Ten rodzaj izolacji jest stosunkowo prostym projektem „zrób to sam”, ale ważne jest, aby sprawdzić lokalne przepisy budowlane i przeciwpożarowe oraz pozwolenia przed rozpoczęciem ocieplenia poddasza, a także postępować zgodnie ze wskazówkami producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 6 =