Odprawa celna

Poznaj jakie są dokumenty wymagane do odprawy celnej importowej w Polsce. Import towarów z zagranicy do Polski wymaga dokumentacji. Importerzy towarów lub produktów po raz pierwszy mogą nie być świadomi rodzajów dokumentów potrzebnych podczas procesu. Sprawdź niektóre z najczęstszych dokumentów odprawy celnej potrzebnych podczas importowania produktów. Oczywiście ze względu na różnorodność produktów importowanych z innego kraju. Certyfikacja lub dokument wymagany dla wszystkich towarów nie są takie same. Podczas importu towarów z zagranicy istnieją dokumenty do czynności jaką jest odprawa celna importowa, które musiały uzyskać zgodę na wjazd wszystkich towarów do kraju.

Obowiązkowe dokumenty:
Wszyscy importerzy potrzebują odprawy celnej:
– List przewozowy (może być wydany teleksem lub oryginał).
List przewozowy zawiera wszystkie szczegóły przesyłki. Jest to oficjalny dokument wysyłkowy, który potwierdza własność towarów. Po przeniesieniu listu przewozowego importowane towary są przenoszone od dostawcy do przynależności. Odsprzedawca jest prawnie odpowiedzialny za sprzedaż wysyłanych towarów. Bez oryginalnego papieru B / L lub elektronicznego wydania towarów nie można dostarczyć do importera.
– Faktura handlowa.
Faktura handlowa zawiera dane sprzedawcy i kupującego oprócz rodzaju ilości, towarów oraz ceny produktu i warunków sprzedaży. Faktura handlowa określa również zwyczaj dotyczący liczby ceł i podatków, które zostały lub zostaną zapłacone.
– Lista elementów opakowania (lista opakowań).
Lista pakowania zawiera szczegóły dla nadawcy dotyczące rodzaju towarów w przesyłce, liczby kartonów, liczby sztuk w każdym kartonie, masy i wymiarów kartonu oraz procesu, w którym są pakowane. Ułatwia wszystkim śledzenie i sprawdzanie przesyłek. Dzięki temu wszyscy zaangażowani w proces na różnych etapach mogą sprawdzić, co wysyłają – a także mogą płacić za fakturę. Lista pakowania może nie wydawać się niezbędnymi dokumentami, ale jest ważna w wielu aspektach. Może śledzić zapis z inspekcji. Do odprawy i wjazdu do kraju. Lista przewozowa jest używana przez służby celne. Pozwala to spedytorowi śledzić, co zostało zamówione i co zostało wysłane. Lista parkingowa służy do wystawienia listu przewozowego.
– Numer.
Numer rejestracyjny i identyfikacyjny podmiotu gospodarczego to europejski numer identyfikacyjny. Służy do identyfikacji przesyłki i właściciela i jest konieczny aby odprawa celna mogła się udać. Ten sam numer może być używany w dowolnym miejscu w UE do identyfikacji i we wszystkich objętych nim krajach. Może wymagać importerów dokumentów (zależy to od rodzaju importowanych produktów) Różne towary muszą spełniać różne normy bezpieczeństwa. Towary takie jak chemikalia i broń palna będą naturalnie bardziej niebezpieczne niż jakiekolwiek produkty odzieżowe. W zależności od importowanych produktów potrzebny jest dodatkowy dokument, który sprawdzi agencja celna, aby odprawa celna mogła przebiec pomyślnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 9 =