Czym jest łysienie plackowate rzekome?

Jeśli widziałeś dużo dodatkowych włosów na poduszce, szczotce lub odpływie prysznicowym lub zauważyłeś w lustrze dziwne małe łysiny, możesz mieć zaburzenie autoimmunologiczne zwane łysieniem plackowatym. Kiedy cierpisz na chorobę autoimmunologiczną, twój układ odpornościowy atakuje twoje ciało. W przypadku łysienia plackowatego rzekomego atakowane są mieszki włosowe. To powoduje, że włosy wypadają, często w kępach wielkości i kształtu jednej czwartej. U każdego wypadanie włosów jest inne. Niektórzy tracą włosy tylko w kilku miejscach, inni zaś w wielu, pozostawiając łyse placki.

To rzadkie, ale możesz stracić wszystkie włosy na głowie (łysienie plackowate całkowite) lub całe ciało (łysienie plackowate rzekome). Każdy przypadek łysienia plackowatego jest inny. Czasami włosy odrastają, ale później wypadają ponownie. W innych włosy odrastają na dobre. Jeśli uważasz, że masz alopocia areata, możesz chcieć zobaczyć dermatologa. Czy istnieje lekarstwo na łysienie plackowate rzekome i całkowite? Łysienia plackowatego nie można wyleczyć. Ale można to leczyć, a włosy mogą odrosnąć.

Jeśli cierpisz na łysienie plackowate rzekome, możesz wypróbować kilka sposobów i leków:
1. Kortykosteroidy. Są to leki przeciwzapalne, które są przepisywane w chorobach autoimmunologicznych. Można je podawać we wstrzyknięciach w skórę głowy lub w inne miejsca. Można je również podawać w postaci tabletek lub wcierać w skórę w postaci maści, kremu lub pianki. Minusem jest to, że praca może zająć dużo czasu. Miejscowa immunoterapia. Jest to stosowane, gdy dochodzi do wypadania włosów lub gdy zdarza się to więcej niż jeden raz. Substancje chemiczne są nakładane na skórę głowy w celu wywołania reakcji alergicznej. Jeśli to działa, ta reakcja powoduje, że włosy w miejscach objętych przez łysienie plackowate rzekome odrastają. Powoduje również swędzącą wysypkę i zwykle musi być powtarzana kilka razy, aby utrzymać wzrost włosów.

2. Minoksydyl. Ten zabieg, który nakłada się na skórę głowy, jest już stosowany do łysienia plackowatego. Zazwyczaj wzrost trwa około 12 tygodni, a niektórzy użytkownicy są rozczarowani wynikami. Inne metody leczenia łysienia plackowatego obejmują leki, które czasami stosuje się w przypadku innych chorób autoimmunologicznych. Leki te mają różną skuteczność w odrastaniu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + eight =