Jak instalować słupki ogrodzeniowe?

Jedną z najtrudniejszych części instalacji nowego ogrodzenia jest kopanie w słupkach ogrodzeniowych – większość nowych majsterkowiczów nie docenia głębokości ogrodzenia swoich słupków i często kupuje słupki krótsze, niż faktycznie potrzebują. Słupki ogrodzeniowe są integralną częścią konstrukcji ogrodzenia – bez odpowiedniego montażu ogrodzenie będzie niestabilne, szybciej się zepsuje, a nawet po prostu przewróci.

Jak głęboko wykopać swoje słupki ogrodzeniowe kupione w Wukazet? Aby zapobiec przewróceniu się ogrodzenia, ważne jest, aby słupy miały wystarczającą siłę, aby wytrzymać wiatr, a nawet siły grawitacji. Zasadniczo należy upewnić się, że jedna trzecia całkowitej wysokości słupka ogrodzeniowego znajduje się pod ziemią. Oznacza to, że jeśli używasz słupka ogrodzeniowego o wysokości 4 stóp, słupek ogrodzeniowy musi znajdować się pod ziemią na wysokości 1,3 stopy. W przypadku słupka o wysokości 6 stóp, 2 stopy zostaną zakopane pod ziemią. Oznacza to również, że panele ogrodzeniowe i słupki nie będą miały tej samej wysokości – słupki ogrodzeniowe od Wukazet będą musiały być znacznie wyższe.

Instalowanie swoich słupków:
Przed rozpoczęciem kopania upewnij się, że znasz lokalizację podziemnych kabli i rur. Możesz do tego użyć detektorów i dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z dostawcami mediów. Upewnij się także, że masz pewność co do granic swojej własności i że nie będziesz wkraczał na ziemię sąsiadów. Rozpocznij pracę, zaznaczając linię ogrodzenia sznurkiem. Do rozmieszczenia słupków ogrodzeniowych można użyć listwy o szerokości paneli ogrodzeniowych. Wykop dziury w słupku ogrodzeniowym, dając sobie wystarczająco dużo miejsca, aby 1/3 całkowitej długości słupka ogrodzeniowego znalazła się pod ziemią i około 6 cali żwiru na dole otworu. Połóż przemieszczoną ziemię na plandece, aby ułatwić transport i uniknąć zniszczenia trawnika. Wlać żwir do podstawy otworu, aby podeprzeć słupek, a następnie umieścić słupek. Na koniec wlej świeży beton, aż znajdzie się tuż nad poziomem gruntu – daje to trochę nadmiaru, aby zacierać go gładkim, pochyłym betonem od słupka, aby umożliwić spływ wody. Użyj poziomicy, aby sprawdzić, czy każdy słupek jest wypoziomowany, i podeprzyj go za pomocą listew drewnianych, aby umożliwić betonowi ustawienie się ze słupkiem we właściwej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =