Jak instalować słupki ogrodzeniowe?

Jedną z najtrudniejszych części instalacji nowego ogrodzenia jest kopanie w słupkach ogrodzeniowych – większość nowych majsterkowiczów nie docenia głębokości ogrodzenia swoich słupków i często kupuje słupki krótsze, niż faktycznie potrzebują. Słupki ogrodzeniowe są integralną częścią konstrukcji ogrodzenia – bez odpowiedniego montażu ogrodzenie będzie niestabilne, szybciej się zepsuje, a nawet po prostu przewróci.

Jak głęboko wykopać swoje słupki ogrodzeniowe kupione w Wukazet? Aby zapobiec przewróceniu się ogrodzenia, ważne jest, aby słupy miały wystarczającą siłę, aby wytrzymać wiatr, a nawet siły grawitacji. Zasadniczo należy upewnić się, że jedna trzecia całkowitej wysokości słupka ogrodzeniowego znajduje się pod ziemią. Oznacza to, że jeśli używasz słupka ogrodzeniowego o wysokości 4 stóp, słupek ogrodzeniowy musi znajdować się pod ziemią na wysokości 1,3 stopy. W przypadku słupka o wysokości 6 stóp, 2 stopy zostaną zakopane pod ziemią. Oznacza to również, że panele ogrodzeniowe i słupki nie będą miały tej samej wysokości – słupki ogrodzeniowe od Wukazet będą musiały być znacznie wyższe.

Instalowanie swoich słupków:
Przed rozpoczęciem kopania upewnij się, że znasz lokalizację podziemnych kabli i rur. Możesz do tego użyć detektorów i dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z dostawcami mediów. Upewnij się także, że masz pewność co do granic swojej własności i że nie będziesz wkraczał na ziemię sąsiadów. Rozpocznij pracę, zaznaczając linię ogrodzenia sznurkiem. Do rozmieszczenia słupków ogrodzeniowych można użyć listwy o szerokości paneli ogrodzeniowych. Wykop dziury w słupku ogrodzeniowym, dając sobie wystarczająco dużo miejsca, aby 1/3 całkowitej długości słupka ogrodzeniowego znalazła się pod ziemią i około 6 cali żwiru na dole otworu. Połóż przemieszczoną ziemię na plandece, aby ułatwić transport i uniknąć zniszczenia trawnika. Wlać żwir do podstawy otworu, aby podeprzeć słupek, a następnie umieścić słupek. Na koniec wlej świeży beton, aż znajdzie się tuż nad poziomem gruntu – daje to trochę nadmiaru, aby zacierać go gładkim, pochyłym betonem od słupka, aby umożliwić spływ wody. Użyj poziomicy, aby sprawdzić, czy każdy słupek jest wypoziomowany, i podeprzyj go za pomocą listew drewnianych, aby umożliwić betonowi ustawienie się ze słupkiem we właściwej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × 5 =