Projektant wnętrz Łódź zdradza trzy zasady projektowania

Projektant wnętrz Łódź kieruje się kilkoma zasadami, jeśli zabiera się za projektowanie pokoju. Pierwsza zasada, którą stosuje projektant wnętrz Łódź to zasada harmonii. Zasada ta jest stosowana, aby uspokoić osobę w jej otoczeniu i stworzyć jedność, eliminując w ten sposób wszelkie niepokoje. Harmonia w pewnym sensie zapewnia „pełny przystanek” każdej aranżacji wnętrza – gdy harmonia jest skuteczna, przestrzeń powinna wydawać się kompletna, ponieważ wszystkie jej części odnoszą się do siebie i uzupełniają. To uczucie jest wynikiem równowagi, skali, proporcji i powtarzalności, które są stosowane we właściwych ilościach. Harmonia jest miarą, według której oceniamy, czy przestrzeń działa, czy nie.

Skala to kolejna rzeczy, której należy przestrzegać projektując wnętrze. Odnosi się ona do relacji między dwoma lub więcej obiektami. Skala ma kluczowe znaczenie w architekturze i aranżacji wnętrz, ponieważ dyscypliny te działają z kilkoma znormalizowanymi pomiarami, takimi jak wysokości ławek, szerokości korytarzy i rozmiary krzeseł. Kompensowanie tych elementów o standardowych rozmiarach z innymi elementami o różnych rozmiarach i wysokościach może wywołać naprawdę fajne zainteresowanie wizualne w przestrzeni. Projektant wnętrz Łódź stosując tę ​​zasadę w codziennym projektowaniu, szczególnie lubię bawić się rozmiarem i skalą dzieł sztuki, roślin i negatywnych przestrzeni. Obszary te oferują dość prosty sposób, aby dać oku coś interesującego, na czym można się skupić.

Proporcja to kolejna zasada stosowana przez projektanta wnętrz Łódź. Tam, gdzie skala opisuje porównanie przedmiotów między sobą, proporcja dotyczy bardziej sposobu, w jaki meble i przedmioty wyglądają w przestrzeni, a także względem siebie. Właściwe proporcje są trudne i często są kredą dla kogoś, kto ma „oko do designu”, co daje poczucie komfortu i harmonii. Tak jak projektant wnętrz Łódź, spróbuj użyć proporcji w swoim domu, aby stworzyć wizualną hierarchię, która podkreśla niektóre funkcje, a inne ukrywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =