Długopis Waterman z Exito

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, gdy szukasz najlepszego pióra do pisania. Zmienne, takie jak rodzaj atramentu, szerokość pióra, cel pisania i rodzaj papieru, subtelnie wpływają na komfort pisania dla każdego użytkownika. Budżet może być również ważnym czynnikiem, gdy szukasz, ponieważ cena za pióro może wynosić od mniej niż dolara do tysięcy w przypadku projektanta lub rzadkiego elementu. Niektóre z najbardziej cenionych długopisów Waterman są również niezwykle drogie, dlatego postanowiliśmy zawęzić naszą ofertę do długopisów poniżej 10 zł za każdy, choć nasze wybrane kilka sztuk poniżej jest jeszcze bardziej przystępne! Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak przetestowaliśmy te długopisy we własnym zakresie, przewiń do samego dołu, aby sprawdzić nasz proces.

Chociaż ostatecznie ocena wydajności pióra jest nieco subiektywna, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między pięcioma najbardziej wyróżniającymi się kategoriami pióra a ich odpowiednimi rodzajami atramentu, abyś wiedział, które z nich są najbardziej zgodne z twoim stylem pisania. Długopis Waterman, pióra kulkowe i pióra żelowe zazwyczaj mają na swoich końcach mechanizm toczącej się kulki, który rozprowadza atrament z wewnętrznego wkładu na stronę, ale wszystkie zawierają nieco różne rodzaje atramentu. Długopis Waterman zawiera tusz na bazie oleju, który jest najbardziej lepki ze wszystkich rodzajów tuszu do piór. Oznacza to, że atrament szybko wysycha, ale może się okazać, że mocno naciskasz na stronę, aby pisać.

Pióra kulkowe zawierają tusz na bazie wody, który pozwala im płynniej przesuwać się po stronie. Ten rodzaj pióra może być jednak kłopotliwy dla osób leworęcznych, ponieważ atrament wysycha wolniej i ma tendencję do rozmazywania.

Żelowy długopis Waterman również zawiera tusz na bazie wody, ale ten tusz jest oparty na pigmentach, a nie na barwnikach, więc konsystencja jest nieco grubsza niż atrament na pióro kulkowe. Te pióra są nieco bardziej przyjazne dla użytkownika niż kulki, a także można je znaleźć w tęczowym spektrum kolorów. Tanie długopisy żelowe są podatne na zbrylanie się i wysychanie, dlatego na tę kategorię długopisów warto wydać nieco więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 13 =