Na co zwracać uwagę kupując pióro Waterman?

Kupując pióro Waterman należy zwracać uwagę na stalówki – są one dostępne z wielu różnych materiałów, w tym ze złota, stali i szeregu stopów. Większość ludzi woli inwestować w stalówki wykonane z 14-karatowych i 18-karatowych materiałów złota, ale nie musisz popisywać się, jeśli nie chcesz. Jedynym powodem, dla którego ludzie preferują złoto i inne cenne materiały, jest to, że zapewnia ono elastyczność jakości i odporność. Jednak materiał na pióro Waterman nie jest jedynym czynnikiem, na którym powinieneś skoncentrować się podczas badania stalówki. Stalówki złota są zwykle stopami, ponieważ materiał jest wykonany z dwóch lub więcej metali. Wybór stopów jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ czyste złoto nie zapewnia wystarczającej sztywności. Możesz także wybierać spośród wielu różnych typów punktów stalówki. Najpopularniejsze opcje to: dobra, szeroka i średnia.

Jeśli jesteś zapalonym entuzjastą długopisu, możesz również wybrać unikalne kształty, w tym kursywę, skrót i dodatkowe, w zależności od preferencji. Większość luksusowych opcji obejmuje dobrze zaprojektowane stalówki z piękną biżuterią i cennymi materiałami. Przekonasz się jednak, że tańsze stalówki są wykonane ze stali. Inwestując w określone pióro wieczne, najpierw przeczytaj opis pióra Waterman.

Rozmiar końcówki jaki ma pióro Waterman jest równie ważny. Kupując pióro wieczne, kupujący przekonają się, że dostępnych jest wiele rozmiarów końcówek. Bitwa zazwyczaj toczy się pomiędzy opcjami dodatkowej cienkiej i szerokiej końcówki. Rozmiar końcówki określa grubość linii, którą utworzy. Rozmiary końcówek zwykle zaczynają się od najwęższych do najszerszych, w tym drobnych, szerokich i średnich. Miłośnicy pióra zgodzą się, że większość japońskich piór wiecznych ma zwykle lepsze wyniki w porównaniu do marek innych niż japońskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − 8 =