Psychoterapia i terapia lęku Zielona Góra

Jednym z głównych celów terapii poznawczo-behawioralnej i terapii lęku Zielona Góra jest zmiana automatycznych negatywnych myśli, które mogą przyczyniać się i nasilać trudności emocjonalne, depresję i lęk. Te negatywne myśli wychodzą spontanicznie, są akceptowane jako prawdziwe i mają negatywny wpływ na nastrój jednostki. Poprzez proces jakim jest terapia lęku Zielona Góra pacjenci badają te myśli i zachęca się ich do spojrzenia na rzeczywiste dowody, które wspierają lub odrzucają te myśli.

W ten sposób ludzie mogą bardziej obiektywnie i realistycznie spojrzeć na myśli, które przyczyniają się do odczuwania lęku i depresji. Uświadamiając sobie negatywne i często nierealne myśli, które tłumią ich uczucia i nastroje, ludzie mogą zacząć angażować się w zdrowsze wzorce myślenia.

Rodzaje terapii zachowań poznawczych:
Psychoterapie poznawcze, terapia lęku Zielona Góra i terapie behawioralne to szereg terapii opartych na pojęciach i zasadach wywodzących się z psychologicznych modeli ludzkich emocji i zachowań. Obejmują one szeroki zakres metod leczenia zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń lękowych wraz z kontinuum od ustrukturyzowanej psychoterapii indywidualnej do materiałów domowej samopomocy. Terapia lęku Zielona Góra, psychoterapia CBT dostępne w CePoBe – placówce szkolenia psychologów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × five =