Jak chronić swoje bramy garażowe?

Myjesz samochód więcej niż dwa razy w roku, prawda? Bramy garażowe są narażone na działanie takich samych czynników jak samochód: wiatr, deszcz, śnieg, kurz, brud, robaki i wiele innych. Wszystkie bramy garażowe mogą uszkodzić powierzchnię twojej farby i zacząć żerować na powierzchni poniżej. Dlatego sensowne jest, aby brama garażowa wymagała takiej samej uwagi. Oznacza to zarówno mycie, aby pozbyć się nagromadzonego na nim śmieci, jak i wosk, aby nadać mu płaszcz ochronny.

Zrób: woskuj swoje bramy garażowe! Ludzie zawsze mówią mi śmiesznie, kiedy to mówię. Czy wiesz, że każdy duży producent bram garażowych zaleca woskowanie drzwi garażowych przynajmniej raz w roku? Dodaje powłokę ochronną, która poprawia wykończenie drzwi i chroni je przed uszkodzeniem lub wyblaknięciem przez elementy. Oczywiście dotyczy to tylko drzwi metalowych i z włókna szklanego.

Jeśli masz drewniane bramy garażowe, nie będzie to miało większego sensu, prawda? Wybierz rodzaj wosku w zależności od miejsca zamieszkania. Oczyść również swoje stroje pogodowe! Pogoda otaczająca bramę garażową tworzy uszczelkę izolacyjną, która chroni elementy przed garażem. Możesz nie zauważyć tego tak bardzo, jak zewnętrzna strona drzwi, ale jest to ważna część, która również wymaga uwagi. Możesz użyć uniwersalnego środka do czyszczenia bram garażowych, aby zetrzeć nagromadzony brud lub tłuszcz. Teraz jest także dobry moment, aby sprawdzić, czy nie ma pęknięć ani innych uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × two =