Osuszanie po zalaniu Gdynia, osuszanie po powodzi

Co robi osuszacz? Osuszacz wykonuje osuszanie po zalaniu Gdynia, czyli usuwa wodę z powietrza w domu, dopóki wilgotność względna nie spadnie do wybranego poziomu. Po osiągnięciu tego poziomu dobry osuszacz powinien automatycznie utrzymywać osuszanie po zalaniu Gdynia, czyli ten komfortowy poziom bez interwencji użytkownika!

Co to jest wilgotność względna? Wilgotność względna jest miarą ilości wody w powietrzu w stosunku do ilości, jaką powietrze mogłoby zatrzymać, gdyby było nasycone. Wilgotność względna jest wyrażona w procentach. Gdy wilgotność względna osiągnie 100%, osiąga „punkt rosy”. Innymi słowy, powietrze jest „pełne” wody i woda zacznie skraplać się na dowolnej powierzchni. Ciepłe powietrze zatrzymuje więcej wody niż chłodne, więc gdy powietrze ochładza się, wilgotność względna wzrasta, mimo że fizyczna ilość pozostaje stała.

Skąd pochodzi woda? Woda zawsze unosi się w powietrzu, w domu i na zewnątrz. Ilość w domu jest różna i jest zwiększana przez wiele rutynowych czynności dnia codziennego, takich jak gotowanie, mycie, prysznic, przygotowywanie herbaty i oddychanie. Jeśli masz odkryte pojemniki na wodę w domu, takie jak zbiorniki rybne itp., To również zwiększą ilość wody w powietrzu.

Jaki jest idealny poziom wilgotności dla mojego domu i kiedy mam zlecić osuszanie po zalaniu Gdynia? Zasadniczo wilgotność względna wynosząca 50% jest wygodna dla twojego domu w Gdyni, który wymaga osuszania po zalaniach lub powodzi. To ochroni twój dom i rzeczy, zapobiegnie rozwojowi pleśni i kontroluje populację roztoczy. Nie ma rzeczywistej potrzeby zmniejszania wilgotności poniżej znaku 45-50%. Zrobienie tego będzie po prostu kosztowało więcej energii, a jednocześnie nie przyniesie żadnego pożytecznego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seven + six =