Siłownik Parker przekształca energię w ruch!

Siłownik Parker to coś, co zamienia energię w ruch. Można go również użyć do przyłożenia siły. Siłownik Parker jest zazwyczaj urządzeniem mechanicznym, które pobiera energię – zwykle energię wytwarzaną przez powietrze, energię elektryczną lub ciecz – i przekształca ją w pewien rodzaj ruchu. Ruch ten może mieć praktycznie dowolną formę, taką jak blokowanie, zaciskanie lub wyrzucanie.

Siłowniki Parker zwykle stosuje się w zastosowaniach produkcyjnych lub przemysłowych i można je stosować w urządzeniach takich jak silniki, pompy, przełączniki i zawory. Siłowniki są urządzeniami mechanicznymi lub elektromechanicznymi, które zapewniają kontrolowane i czasami ograniczone ruchy lub pozycjonowanie, które są obsługiwane elektrycznie, ręcznie lub za pomocą różnych płynów, takich jak powietrze, hydraulika itp. Dwa podstawowe ruchy są liniowe i obrotowe.

Liniowy siłownik Parker przekształca energię w ruchy liniowe, zwykle do zastosowań związanych z pozycjonowaniem, i zwykle mają funkcję popychania i ciągnięcia. Niektóre siłowniki liniowe nie są zasilane i obsługiwane ręcznie za pomocą obrotowego pokrętła lub pokrętła. Siłowniki obrotowe przetwarzają energię, aby zapewnić ruch obrotowy. Typowym zastosowaniem jest sterowanie różnymi zaworami, takimi jak zawory kulowe lub przepustnice. Każdy typ siłownika Parker ma wersje dla różnych konfiguracji mocy i są dostępne w wielu stylach i rozmiarach w zależności od zastosowania. Siłowniki liniowe łańcuchowe zapewniają sztywne łańcuchy ruchy pchające i ciągnące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 11 =