Serwis sprężarek Rumia – poznaj ofertę firmy Kolektor!

Sprężarki chłodnicze są używane w chłodnictwie, pompowaniu ciepła i klimatyzacji. Są to zazwyczaj duże jednostki mechaniczne, które są przeznaczone do zastosowań przemysłowych w zastosowaniach o dużej objętości. Czasami należy im się serwis w Rumii – niektóre sprężarki tego potrzebują!

Jak działa sprężarka chłodnicza i czy często potrzebny jest serwis sprężarek Rumia? Sprężarka chłodnicza pobiera czynnik chłodniczy z parownika pod stosunkowo niskim ciśnieniem, spręża go, a następnie odprowadza do skraplacza, gdzie jest schładzany. Następnie czynnik chłodniczy przepływa do zaworu rozprężnego i parownika, po czym jest ponownie sprężany.

Jak wybrać odpowiednią sprężarkę chłodniczą by serwis sprężarek Rumia był rzadkością? Prawidłowa specyfikacja sprężarek chłodniczych wymaga dokładnej analizy opcji czynnika chłodniczego i nominalnych specyfikacji chłodzenia. Wydajność, moc wejściowa, temperatura skraplania i temperatura parowania to cztery podstawowe nominalne specyfikacje chłodzenia, które należy wziąć pod uwagę. Wydajność sprężarki czynnika chłodniczego mierzy jej zdolność do usuwania ciepła z gazowego czynnika chłodniczego. W większości przypadków można stwierdzić, że znamionowe wartości znamionowe wydajności są oparte na standardowym zestawie warunków, w tym temperaturze skraplania (CT), temperaturze parowania (ET), czynniku chłodniczym i obrotach silnika na minutę (obr./min). Decyzja o zakupie zależałaby również od specyfikacji źródła zasilania tych sprężarek, w tym napięcia, częstotliwości i fazy. Jeśli sprężarka przestaje działać jak należy, warto wezwać serwis sprężarek Rumia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + 20 =