Windy pneumatyczne i hydrauliczne

Chociaż działają na tych samych zasadach mechanicznych, w rzeczywistości istnieje pięć rodzajów wind domowych, które można zainstalować w domu.

Winda pneumatyczna – ten typ windy wykorzystuje rurę próżniową, która wykorzystuje ciśnienie powietrza do poruszania kabiny windy w górę iw dół. Tego rodzaju windy zajmują najmniej miejsca, a ich instalacja jest najmniejsza. Windy trakcyjne bez przekładni – windy bezprzekładniowe są budowane z myślą o szybkości, biorąc pod uwagę zasady mechaniczne, których używa. Te windy są jednak rzadkością wśród jednostek mieszkalnych, ponieważ są bardziej odpowiednie dla wielopiętrowych domów i budynków.

Windy hydrauliczne – ten rodzaj windy zajmuje niewielką powierzchnię, ale wymaga dużego prześwitu pod i nad jednostką operacyjną dla siłowników, które ją obsługują. Te siłowniki są napędzane płynem hydraulicznym, który jest przenoszony przez pompy elektroniczne. Podnośniki z napędem łańcuchowym – tak zwykle przedstawia się windy w filmach i programach telewizyjnych, w których jeden zestaw obciążników jedzie w drugą stronę, podczas gdy główna kolejka linowa jedzie w drugą. Ten typ windy wymaga oddzielnego pomieszczenia na silnik. Winda z napędem linowym – jest to najpopularniejszy typ windy, który wykorzystuje kabel owinięty wokół bębna, który obraca się, aby poruszać kolejką linową w górę iw dół. Windy domowe to zdecydowanie inwestycja, którą warto rozważyć, nawet jeśli początkowe koszty mogą być zbyt duże, aby o nich nawet pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + seventeen =