Ile pieniędzy może kosztować fotowoltaika Wrocław?

Fotowoltaika Wrocław to elegancka technologia, która wytwarza energię elektryczną ze światła słonecznego bez ruchomych części. W ogniwie fotowoltaicznym światło słoneczne odrywa elektrony od atomów krzemu, z których są one macierzyste. Drobne pakiety energii świetlnej zwane fotonami są wychwytywane przez elektrony i przekazują wystarczającą ilość energii, aby uwolnić elektron z atomu macierzystego. W pobliżu górnej powierzchni komórki znajduje się „jednokierunkowa membrana” zwana złączem pn. Złącze pn powstaje w wyniku dyfuzji niewielkich ilości fosforu na głębokość około jednego mikrometra do cienkiej płytki krzemu.

Kiedy wolny elektron przechodzi przez złącze pn, nie może łatwo wrócić, powodując pojawienie się ujemnego napięcia na powierzchni zwróconej w stronę słońca (i dodatniego napięcia na tylnej powierzchni). Powierzchnię przednią i tylną można łączyć ze sobą za pomocą obwodu zewnętrznego w celu pobierania prądu, napięcia i mocy z ogniwa słonecznego. Ogniwa słoneczne, czyli fotowoltaika Wrocław są pakowane za szkłem, tworząc moduły fotowoltaiczne, które mają typowy okres użytkowania od 20 do 40 lat.

Panele fotowoltaiczne Wrocław poprzez zjawisko fotoelektryczne wytwarzają energię elektryczną w sposób bezpośredni. Koszty eksploatacji i konserwacji jakimi obciąży Cię fotowoltaika Wrocław są uważane za niskie, prawie nieistotne w porównaniu z kosztami innych systemów energii odnawialnej. Panele fotowoltaiczne nie mają mechanicznie ruchomych części, z wyjątkiem przypadków mechanicznych podstaw śledzących słońce; w konsekwencji mają znacznie mniej awarii lub wymagają mniej konserwacji niż inne systemy energii odnawialnej (np. turbiny wiatrowe).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 13 =