Pampersy i pieluchy bambusowe

Nie da się tego obejść: jednorazowe pieluchy odbijają się na środowisku. Ponieważ zawierają plastik (który jest niezbędny do zatrzymywania wycieków), nie ulegają biodegradacji na składowisku, więc ich rozkład może zająć nawet 150 lat. Nawet „biodegradowalne” jednorazowe pieluchy rozkładają się na wysypisku przez wiele lat. W idealnym świecie wszyscy wybralibyśmy pieluszki wielokrotnego użytku dla naszych dzieci. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​nowoczesne pieluchy materiałowe (MCN) wymagają czasu, energii i pieniędzy z góry – rzeczy, których często brakuje, gdy Twoja rodzina się powiększa.

Więc co powinien zrobić świadomy ekologicznie rodzic? Kupować pieluchy bambusowe! Jeśli myśl o tych wszystkich jednorazowych pieluchach stojących na wysypisku od wieków przeraża Cię, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci z czystym sumieniem poradzić sobie ze zmianami pieluch. Kiedy rodzi się dziecko, mama i tata zostają nagle wrzuceni do świata pełnego pieluch, wysypek, nieprzespanych nocy, pozornie niekończących się napadów płaczu i niepokoju. Rodzice nie chcą niczego poza tym, co najlepsze dla swoich dzieci i są bombardowani produktami zachwalającymi zalety produktów ekologicznych i organicznych. Ale produkty organiczne, takie jak pieluchy bambusowe, często wiążą się z dodatkowymi kosztami, a rodziny z ograniczonym budżetem mogą być zmuszone do ustalenia, które produkty organiczne są warte swojej ceny.

Szczerze, w przypadku produktów ekologicznych takich jak pieluchy bambusowe tak naprawdę chodzi o to, ile jestem w stanie zapłacić za teoretyczną korzyść z używania produktu ekologicznego? Dla mnie osobiście uważam, że jeśli produkt ekologiczny jest od 5 do 10% więcej, prawdopodobnie jest tego wart, a jeśli jest bardziej jak 20 do 30% więcej, to jest mniej prawdopodobne, że wydam dodatkową gotówkę na pieluchy z bambusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − 11 =